wymiana rdzeni w chłodnicach

Istnieją takie elementy wyposażenia samochodu, które są wyjątkowo podatne na uszkodzenia. Jednym z nich są chłodnice umiejscowione w przedniej części komory silnika.

Ich rozmieszczenie sprawia, że nawet najmniejsza stłuczka rodzi ryzyko usterki całego układu. Co więcej, wykonane są z delikatnych materiałów takich jak miękki metal czy plastik, które mogą ulec pęknięciu lub zniekształceniu pod wpływem wstrząsu.

 Naprawa kontra wymiana

W przypadku usterki wielu kierowców stoi przed dylematem dotyczącym tego, czy lepiej jest zreperować chłodnicę, czy ją wymienić. Jeśli uszkodzeniu uległy ważne części układu, takie jak rdzenie, naprawa może okazać się niemożliwa. Warto pamiętać, że zniszczenie elementów zachodzi nie tylko na skutek wypadku, ale również zużycia. Jeśli mamy do czynienia z wysłużonym sprzętem, wymiana rdzeni w chłodnicach lub całego układu jest o wiele lepszym rozwiązaniem. Naprawa chłodnic to doskonały pomysł wtedy, gdy awarii ulegną mniej ważne części układu. Wtedy cała procedura jest dużo tańsza.

Należy rozważyć wymianę całego układu wtedy, gdy koszt reperacji jego centralnych elementów znacznie przewyższa koszty zakupu nowego egzemplarza. Dzieje się tak szczególnie wtedy, gdy awarii ulegną najważniejsze elementy całego układu takie jak rdzenie. W takim przypadku najlepiej jest sięgnąć po zupełnie nowy zestaw pochodzący prosto od producenta. Zainstalowanie części używanych może szybko poskutkować usterkami wynikającymi z eksploatacji i zaprowadzić nas na powrót do warsztatu mechanicznego. Bywa, że używane rdzenie ulegają uszkodzeniu nawet pod wpływem bardzo niewielkich wstrząsów powstających podczas jazdy..

Co w przypadku awarii chłodnicy?

Kiedy nasza chłodnica ulegnie uszkodzeniu, trzeba podjąć się jej naprawy bądź wymiany. Jest to niezwykle ważne, bo w przeciwnym przypadku może dojść do przegrzania silnika i wycieku płynu. Naprawa zniszczonego silnika jest bardzo kosztowna, więc gdy chcemy zaoszczędzić pieniądze, powinniśmy jak najszybciej wybrać się do serwisu samochodowego w sprawie uszkodzonych rdzeni lub innych elementów.

Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów naprawy lub wymiany.

Kontakt