naprawy chłodnic

Zależy nam na oferowaniu kompleksowych usług, których ostatecznym celem jest zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa naszych klientów.

Naprawa chłodnic w naszym wykonaniu to szeroki zakres wsparcia — obsługujemy różne rodzaje komponentów z tej kategorii (wody, powietrza i oleju). Niezależnie od źródła i natury usterki jesteśmy w stanie dokonać sprawnej i celnej diagnozy, stanowiącej podstawę dla usunięcia problemu.

 Naprawa chłodnic oleju, wody i powietrza — działamy kompleksowo!

 Zdecydowanie najważniejszym elementem tego układu jest chłodnica wody. To właśnie ona jest odpowiedzialna za utrzymanie prawidłowej temperatury jednostki napędowej pojazdu. Zasada działania jest stosunkowo prosta — płyn transportowany jest za pośrednictwem przewodów przechodzących przez głowicę oraz blok silnika. Następnie obieg cieczy wraca do omawianego komponentu, gdzie jego temperatura ulega ponownemu obniżeniu. Naprawa tego typu podzespołów to podstawowa działalność naszego serwisu.

Chłodnica oleju to natomiast znacznie mniejszy element, choć równie istotny dla poprawnego działania napędu. Jej zadaniem jest utrzymanie oleju w optymalnej temperaturze, aby zapewnić najlepsze możliwe parametry środka smarnego. Co ciekawe, oznacza to nie tylko obniżenie temperatury, ale także podgrzanie po uruchomieniu silnika.

 

Innym elementem układu jest również chłodnica powietrza, czyli intercooler. Komponenty tego typu odpowiedzialne są obniżanie temperatury powietrza sprężanego w sprężarce, które za pośrednictwem przewodów trafia do cylindrów. Siłą rzeczy znajdują zatem zastosowanie wyłącznie w silnikach z doładowaniem.

Dlaczego warto zdecydować się na naprawę chłodnicy? 

Zakup nowego komponentu naturalnie wiąże się z dość sporym wydatkiem, który nie zawsze jest uzasadniony. Choć w przypadku usterek możemy mieć do czynienia z różną skalą uszkodzeń, z reguły koszt jej usunięcia jest zauważalnie niższy. Jakość, wydajność oraz żywotność elementu są natomiast równe parametrom fabrycznym.

 Szeroki zakres usług i szybka naprawa!

Aby omówić szczegóły konkretnej realizacji w zakresie naprawy chłodnicy wody, oleju lub powietrza, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem. Nasi pracownicy udzielą Ci wyczerpujących informacji — zarówno w kwestii samej usługi, jak i organizacji pracy — jednocześnie odpowiadając na wszelkie pytania. Zapraszamy również do sprawdzenia poszczególnych sekcji naszej strony internetowej, gdzie czeka na Ciebie jeszcze więcej wskazówek i porad.

Kontakt