naprawa układu hamulcowego

Jednym z najważniejszych oraz podstawowych podzespołów każdego samochodu jest układ hamulcowy. 

Jego regularna diagnostyka oraz wymiana i naprawa zużytych elementów jest niezbędna dla zapewnienia pełnego bezpieczeństwa kierującemu, pasażerom pojazdu, a także pozostałym uczestnikom ruchu drogowego. Należy dokonywać przeglądu zarówno w nowych, jak i starszych autach. Awarie zdarzają się bowiem we wszystkich typach samochodów bez względu na ich przebieg czy rocznik. Układ ten składa się z klocków oraz tarcz hamulcowych, przewodu elastycznego i ciśnieniowego, pompy, zacisków, a także pedału. Działa w ramach dwóch obiegów - podstawowego, czyli roboczego, a także dodatkowego - ręcznego (dźwignie i cięgna).

Działanie układu hydraulicznego w pojeździe

Naciskając na pedał hamulca, pompa tłoczy płyn pod ciśnieniem. Tłok, który znajduje się w zacisku, dociska klocki do tarczy – obracającej się wraz z kołem. Dochodzi do wytracania prędkości przez pojazd. Płyn tłoczony jest w sposób równomierny na prawe oraz lewe koło - głównie na przednią oś.


W ramach naszej szerokiej oferty realizujemy pełną diagnostykę układu hamulcowego, a także naprawę i wymianę przewodów, płynu, klocków, tarcz oraz szczęk. Wnikliwie sprawdzamy grubość okładzin, poziom zużycia bębnów, jak również zawartość wody w płynie hamulcowym. Kontrolujemy też stan osłon przeciwpyłowych, które chronią części hydrauliczne, a także przewody, cylinderki i połączenia pod kątem występowania wycieków czy korozji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Diagnostyka oraz naprawa układu hydraulicznego

Działamy na terenie województwa śląskiego. Siedziba naszej firmy mieści się w Katowicach. W ramach diagnostyki układu hamulcowego badamy stan techniczny łożyska koła, węży oraz wzmacniacza głównego cylindra. Eksperci w dziedzinie mechaniki samochodowej zalecają wymianę:

  • płynu co 60 000 kilometrów lub co dwa lata,
  • tarcz co 80 000 – 100 000 kilometrów,
  • klocków co 30 000 – 40 000 kilometrów.

Dzięki regularnym oraz profesjonalnym przeglądom zapewniamy naszym klientom stuprocentowe bezpieczeństwo na drodze.

Naprawa układu hamulcowego - śląskie, Katowice

Naprawę lub wymianę zużytych oraz niesprawnych elementów układu hamulcowego realizujemy w sposób sprawny, rzetelny i fachowy. Dysponujemy specjalistycznym parkiem maszynowym - urządzeniami oraz narzędziami do skutecznej diagnostyki samochodowej. Obsługujemy zarówno klientów detalicznych, jak i biznesowych na obszarze Katowic oraz okolicznych miejscowości w województwie śląskim. Już dziś zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszej oferty.

Kontakt