Wymiana oleju i filtrów

Równa i wydajna praca silnika zależy od wielu różnych czynników. Jako użytkownicy najczęściej skupiamy się na sprawności mechanicznej oraz wymianie wadliwych lub zużytych części, bagatelizując nieco kwestię płynów eksploatacyjnych.

Nasz serwis dokona dla Ciebie wymiany oleju oraz stosownych filtrów, co zdecydowanie poprawi kulturę pracy oraz żywotność Twojego samochodu. Jednocześnie możesz liczyć również na fachowe doradztwo naszych specjalistów, którzy pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego auta. Przekonaj się!

Filtry i olej — kiedy wymienić?

Zadaniem tej kategorii płynów eksploatacyjnych jest redukcja tarcia między tłokami, co w praktyce obniża temperaturę komponentów, zapobiegając jednocześnie ich zatarciu. Redukcja oporu dodatkowo zmniejsza poziom emitowanego hałasu oraz ogranicza zużycie paliwa. Nie mniej istotną funkcją tego płynu jest również wypłukiwanie zanieczyszczeń, które następnie zatrzymywane są przez filtr.

 

Regularna wymiana oleju silnikowego to zatem jeden z podstawowych sposobów na utrzymanie auta w dobrej kondycji mechanicznej. Jak często należy to robić? To zależy od kilku czynników, takich jak styl jazdy kierowcy, wiek samochodu oraz to, po jakich trasach auto się porusza. Średni dystans, po którym warto zainteresować się stanem płynów eksploatacyjnych to 15 tysięcy kilometrów, jednak w przypadku jazdy wyłącznie po mieście przebieg ten będzie nieco krótszy. Analogicznie w przypadku, gdy pojazd porusza się głównie na długich dystansach (na autostradzie) — wówczas zużycie nastąpi nieco później.

Wymiana olejów i filtrów - śląskie, Katowice

Warto pamiętać o tym, by wraz z olejem silnikowym dokonać wymiany filtra. Nowy płyn zda się na niewiele, jeśli o tym zapomnisz, a w skrajnych wypadkach może również spowodować poważną awarię maszyny.

Ekspresowa wymiana oleju i filtrów — zaufaj profesjonalistom!

Decydując się na skorzystanie z oferty naszego serwisu możesz liczyć na wysoką kulturę pracy, kompleksowe doradztwo oraz błyskawiczną realizację! Pełen zakres naszych usług znajdziesz w ramach odpowiedniej sekcji naszej strony internetowej. Do zobaczenia!

Kontakt