usługi

Nasze usługi

Oferowane usługi dotyczą wszystkich samochodów osobowych, ciężarowych, ciągników siodłowych, wózków widłowych oraz maszyn budowlanych.

Serwis układu klimatyzacji obejmuje kontrolę szczelności, która polega na opróżnieniu układu z czynnika następnie oczyszczeniu, wykonaniu testu szczelności. Testy szczelności wykonujemy na dwa sposoby: podciśnieniem oraz nadciśnieniem - test szczelności Azotem. Serwis klimatyzacji poza sprawdzenie szczelności obejmuje przede wszystkim napełnienie układu czynnikiem R134, dodanie kontrastu czyli barwnika UV, oraz odpowiedniej ilość oleju. W przypadku wystąpienia i zdiagnozowania nieszczelności zapewniamy fachową i skuteczną naprawę. Zajmujemy się zakuwaniem przewodów, dorabianiem przewodów z gumy i aluminium, spawaniem przetartych przewodów aluminiowych

Bardzo ważną rzeczą szczególnie dla naszego zdrowia jest odgrzybianie układu klimatyzacji. Odgrzybianie układu powinno się przeprowadzać raz do roku.
Niestety wielu z nas robi to dopiero wtedy, gdy w samochodzie odczuwalny jest nieprzyjemny zapach, wywołany przez grzyby i pleśnie gromadzące się głównie na parowniku. Dlaczego na parowniku? Ponieważ jest idealnym miejscem dla rozwoju tego typu organizmów. Jest ukryty przed światłem i ze względu na zadanie jakie spełnia jest wilgotny. Powodowany przez pleśnie i grzyby nieprzyjemny zapach jest nawiewany dmuchawą do wnętrza pojazdu. Sam zapach powoduje oczywiście spory dyskomfort podczas podróży, jednak znacznie groźniejsze są mogące wystąpić u kierowcy i pasażerów reakcje alergiczne. W naszym Zakładzie stosujemy metodę piankową polegającą na wykorzystaniu preparatu grzybobójczego w sprayu.

Chłodnice

Specjalizujemy się również w naprawie chłodnic wody, powietrza i oleju. Naprawa polega na miejscowym spawaniu bądź lutowaniu rurek. Niestety jeśli nieszczelności są wynikiem korozji to naprawa może nie przynieść oczekiwanego rezultatu, wtedy proponujemy klientom wymianę rdzenia lub całej chłodnicy. Oprócz naprawy chłodnic zajmujemy się również narawą parowników, nagrzewnic, intercoolerów. 

Jeżeli naprawa części jest niemożliwa, proponujemy zakup nowej części. Zajmujemy się sprzedażą części układu chłodzenia oraz układu klimatyzacji. Nie prowadzimy sprzedaży części używanych, ponieważ zależy nam na zadowoleniu klientów a z wieloletniego doświadczenia wiemy, że takie części są po prostu zużyte i nie nadają się do ponownego montażu. Dotyczy to w szczególności układu chłodzenia i klimatyzacji. W przypadku chłodnic, a w szczególności chłodnic klimatyzacji czyli skraplaczy, kupno tych części używanych jest po prostu dla klienta nieopłacalne. Pamiętaj! Części używane to części zużyte!

Oferujemy najwyższej jakości płyny do chłodnic wyprodukowane w oparciu o glikol monoetylenowy. Zapewniają one ochronę systemów chłodzenia zarówno zimą jak i latem.

Wymiana rdzenia jest możliwa pod warunkiem, że nie uległy uszkodzeniu zbiorniczki. W przypadku zbiorniczków plastikowych każde ich większe uszkodzenie uniemożliwia ich ponowne wykorzystanie, natomiast zbiorniki mosiężne jesteśmy w stanie odtworzyć. Jeżeli uszkodzenie zbiorniczka plastikowego jest niewielkie istnieje możliwość zespawania części plastikowej.
Wymiany rdzeni wykonuje się najczęściej w samochodach dostawczych i ciężarowych w przypadku samochodów osobowych zwykle jest to nieopłacalne (koszt wymiany rdzenia często przewyższa cenę nowej chłodnicy). Jesteśmy w stanie dorobić chłodnice do każdego samochodu, ciągnika siodłowego a nawet maszyn budowlanych, oczywiście najpierw nasi fachowcy muszą chłodnicę zobaczyć oraz dokonać pomiaru rdzenia chłodnicy.
Dobór odpowiedniego rdzenia jest często bardzo trudny ale nie niewykonalny.

Układ chłodzenia obejmuje następujące części:

  • chłodnice wody
  • chłodnice powietrza
  • chłodnice oleju

Układ klimatyzacji to:

  • chłodnice klimatyzacji czyli skraplacze
  • parowniki
  • osuszacze

Inne

  • Naprawa oraz sprzedaż nagrzewnic

Podstawowym zadaniem nagrzewnicy jest ogrzewanie wnętrza pojazdu. Zajmujemy się naprawą oraz sprzedażą nagrzewnic.

  • Montaż i demontaż części

Zajmujemy się również demontażem oraz montażem zakupionych części. W przypadku wykonywania tej usługi jest oczywiście rzeczą bardzo ważną aby prawidłowo zamontować daną część. Dlatego odradzamy montowanie samemu zakupionych części, ponieważ ich uszkodzenia w czasie montażu nie są objęte gwarancją. Nasi pracownicy są szkoleni pod tym kątem a wieloletnie doświadczenie oraz zdobyte umiejętności gwarantują solidnie wykonaną pracę.

  • Spawanie aluminium

Zajmujemy się również profesjonalnym spawaniem aluminium metodą MIG oraz TIG. Są to metody spawania łukowego w osłonie gazu. Spawanie metodą MIG (Metal Inert Gas) jest z reguły stosowane przy grubości materiału od 1 mm wzwyż, natomiast spawanie metodą TIG (Tungsten Metal Gas), czyli spawanie elektrodą wolframową w osłonie gazów obojętnych, stosuje się przy małej grubości materiału, nawet poniżej 1 mm. Spawanie metodą TIG może być stosowane we wszystkich miejscach, a jego prawidłowe wykonanie gwarantuje spoinę o najlepszej jakości.